החלפת מאוורר למחשב נייד

 
מחשב נייד עובד בכול רגע נתון באמצעות מספר חלקים חשובים הנמצאים בו. החלק המרכזי של המחשב הנייד, כמו במחשב נייח, הינו יחידת העיבוד המרכזית (cpu) או בשפה פשוטה, המעבד. המעבד מבצע חישובים ופעולות המאפשרות באופן שקוף למשתמש המחשב לעבוד עליו ולבצע בו פעולות פשוטות ומורכבות. המעבד הינו רכיב חומרתי במחשב אשר שולח ומקבל פקודות ומבצע אותם במהירות האופיינית לו.

מעבדים למחשבים ניידים, מיוצרים במספר טכנולוגיות ומהירויות שונות, המאפשרות להם לתפקד ברמה גבוהה ולבצע מספר רב של תוכניות ופעולות במקביל. מאחר והמעבד עובד ללא הרף במחשב וסוחב על עצמו הרבה אחריות בפעולת המחשב, נפלט ממנו חום רב, אשר עלול להזיק לרכיבים השונים במחשב. בכדי למנוע זאת, יצרניות המחשבים הניידים, מורחות משחה טרמית מיוחדת על גבי המעבד, אשר מוליכה את החום המיוצר על ידי המעבד מחוצה לו. על גבי המשחה, מתקינות הם, מאוורר בעל צלעות קירור המתחבר ללוח האם של המחשב ומטרתו היא, לקבל את החום המגיע מהמעבד ולפזר אותו אל מחוץ למחשב.

תקלות מאוורר במחשב נייד

קיימים מקרים בהם פעולתו של המאוורר נפסקת, בעקבות בלאי המאוורר, או בעקבות שבר שנגרם למאוורר ממכות מסוימות, כמו כן מאוורר המעבד יכול להיסתם מאבק הנכנס למחשב ולהפסיק לפעול. במצבים אלה, תחוו תקלות שונות במחשב, המתבטאות בקפיאות ותקיעות של המחשב, מחשב חם, ומחשב המבצע הפעלות מחדש וכיבויים פתאומיים. כיבויים אלה נגרמים בעקבות הגנת מערכת מובנית אשר תפקידה למנוע מהמחשב להינזק מהטמפרטורות הגבוהות השוררות בו. על כן, מחשב הנכבה בעקבות תפקוד לקוי של המאוורר וחום רב השורר בו, אינו נחשב לתקלה דווקא, אלא לפעולת הגנה של המחשב מפני נזקים בלתי הפיכים אפשריים.

מחשב נייד אשר מגיע לטמפרטורות גבוהות, דורש פניה מיידית אל מעבדה לתיקון מחשבים ניידים, בכדי שאלה יוכלו לאבחן את התקלה ובמקרה הצורך ינקו לכם את גוף הקירור הסתום מאבק + יחדשו את המשחה הטרמית המקררת את המעבד, ואף יחליפו לכם את המאוורר של המחשב במאוורר חדש על פי הצורך.

החלפת מאוורר באופן פרטי או אצל מעבדה

ישנה אפשרות לרכוש את המאוורר החדש לדגם המחשב שלכם ולהחליף אותו באופן פרטי ועצמאי, אך נדרש ידע טכני בסיסי בפירוק חלקי המחשב והגעה אל המאוורר התקול, שכן מדובר בחלקים קטנים ועדינים והפעלת לחץ מתון מידי עלול לגרום לנזק בלתי הפיך לחלקים השונים של המחשב.

במידה ואינכם בטוחים, העדיפו לשלם קצת יותר ולפנות אל מעבדה מקצועית לתיקון מחשבים ניידים, אשר תחליף לכם את המאוורר התקול באחד חדש ותעשה זאת בצורה נכונה ומהירה.

החלפת מאוורר למחשב נייד
 • המסך במחשב הנייד נשבר?
  תיקון מסך מחשב נייד :
  מסך LED למחשב נייד . החלפת מסך מחשב נייד כולל איסוף והחזרה מביתך!
 • המחשב הנייד נרטב ??? התר את כבל החשמל ונתק את הסוללה , התקשר אלינו וטכנאי יגיע להמשך טיפול
 • המחשב הנייד לא נדלק!?
  תיקון לפטופ - 
  טכנאי מחשבים ניידים מאבחן את התקלה חינם!
 • המקלדת במחשב הנייד לא עובדת!?!
  המקלדת במחשב הנייד נרטבה?!
  החלפת מקלדת למחשב נייד בלפטופ רחובות

 • מחפש מחשב נייד יד 2 ??? הגעת למקום הנכון , בקטגוריה מחשבים יד 2  תמצא מגוון של מחשבים ניידים 
Coi בניית אתרים
0
דף הבית טלפון