החלפת מקלדת למחשב נייד

 
מחשבים ניידים הינם מערכות מחשב קטנות (יחסית) למחשבים נייחים אישיים, ומאפשרים שימוש בהם בכול רגע ובכול אזור בו חפצה נפשכם. משטח העבודה של המחשב הנייד, הינו משטח המגע של העכבר (Touchpad) והמקלדת. מאחר ובמחשב נייד נעשה שימוש באופן קבוע, חשוף הוא ללכלוך ואבק העלולים להזיק לו. השימוש במחשב מתאפשר באמצעות משטח העכבר והמקלדת המובנים בו.

עם הזמן, ובמקרים אחרים בהם קיים הגורם האנושי, עלולים לגרום תקלות למקלדת המחשב הנייד המוציאות אותה מכלל שימוש. תקלות טבעיות עלולות להיגרם בעקבות חשיפה לאבק ולכלוך ובלאי הנגרם במשך הזמן. אבק ולכלוך המצטבר סביב ומתחת למקשי המקלדת, פוגע בתפקוד המקשים ובפעולתם. על כן, חשוב לנקוט מידי פעם בפעולות ניקוי המקלדת על מנת למנוע זאת מלקרות.

תקלות נפוצות במקלדת במחשב נייד

בלאי, הינו פעולה טבעית אשר קורית לכול חלק וחלק הקיים במחשב ואין שום פעולה שניתן לעשות אשר תמנע מזה מלקרות. לרוב, מקלדות של מחשבים ניידים, מחזיקות זמן רב, אם משתמשים בהם כראוי ואם שומרים עליהם מפני הקשות חזקות/מכות, העלולות לקרות למחשב. הקשות חזקות במקלדת יגרמו למקשים להפסיק לפעול או גרוע מזה, להישבר ולצאת ממקומם.

מקרים בהם נשפך נוזל כלשהו על המקלדת במחשב, תגרום למקלדת להפסיק לפעול, לרוב באופן מיידי. טעות נפוצה אצל משתמשי מחשב כאשר קורה להם מקרה כזה, היא, לנסות לייבש את המקלדת ולשוב ולהשתמש בה במועד מאוחר יותר. מה שלא יודעים הם, זה שהנוזל חלחל אל פנים המחשב והגיע אל לוח האם של המחשב ואל שאר הרכיבים הרגישים במחשב ועלול לגרום לקורוזיה ולקצרים חשמליים במשך הזמן כל עוד המחשב דולק. כאשר קורה שנשפך נוזל כלשהו על מקלדת המחשב, הפעולה היחידה שיש לנקוט, היא, שמירת העבודה וכיבוי מיידי של המחשב ולקיחתו אל מעבדה מקצועית לתיקון מחשבים ניידים, אשר תפתח את המחשב ותבדוק אחר נזקים אפשריים אחרים למחשב ותחליף לכם את המקלדת התקולה באחת חדשה.

מתי כדאי להחליף מקלדת במחשב נייד?

החלפת מקלדת למחשב נייד, נעשית גם כאשר נשברו מקשים שונים ויצאו ממקומם. לרוב, מעבדות לתיקון מחשבים ניידים, לא יתעסקו עם החלפת מקשים במקלדת ויעדיפו להחליף את המקלדת באחת חדשה. החלפת מקלדת יכולה להיעשות על ידכם, במידה ויש לכם חוש טכני בסיסי ובטחון שתצליחו לעשות זאת בכוחות עצמכם. ברוב הדגמים של המחשבים הניידים, מדובר במספר ברגים המחזיקים את המקלדת והוצאתם תאפשר לכם לשלוף את המקלדת באמצעות שחרור ארבעה תושבות המחזיקות את המקלדת למקומה. במקרים מסובכים אחרים, מקלדת המחשב הנייד מצריכה פירוק מלא של המחשב בכדי שיהיה ניתן לגשת אליה ולהחליף אותה באחת חדשה. במצב זה, אנו ממליצים לפנות אל מעבדה מומחית להחלפת מקלדת למחשב נייד.


החלפת מקלדת למחשב נייד
Coi בניית אתרים
0